Szkoła współpracy - przyłącz się

 
Zapraszamy do zapoznania się ideą szkoły współpracy, którą rozwijamy w ramach systemowego projektu „Szkoła Współpracy. Uczniowie i Rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły". Poniżej znajdują się również materiały, które mogą być inspiracją dla aktywności rodziców w szkołach i przedszkolach.
 
Zaproszenie na Konferencję podsumowującą projekt "Szkoła Współpracy"
Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zapraszają do udziału w Konferencji podsumowującej projekt systemowy "Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły", która odbędzie się 15 czerwca (poniedziałek) br. w Hotelu Gromada, ul 17 Stycznia 32 w Warszawie o godz. 10:00.
 
Konferencje uświetni wielu zaproszonych gości, ekspertów, przedstawicieli środowisk związanych z edukacją.
W konferencji przewidziano udział ponad 700 przedstawicieli (dyrektorów/w-ce dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów) zrekrutowanych szkół i przedszkoli.
 
Uczestnictwo nauczycieli, uczniów i rodziców zgłasza wyłącznie szkoła lub przedszkole!
 
Zgłoszenia udziału przedstawicieli szkół i przedszkoli w tym wydarzeniu przyjmowane są do 8 czerwca br. wyłącznie poprzez stronę projektu: www.szkolawspolpracy.pl
 
Serdecznie zapraszamy do zapisów!
 
Zespół projektu
 
 "Szkoła Współpracy"
 
Zaproszenie na konsultacje społeczne!
Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej zapraszają rodziców, uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskich konsultacjach społecznych realizowanych w ramach projektu „Szkoła Współpracy”, dotyczących propozycji zmian prawnych i organizacyjnych zwiększających współpracę pomiędzy nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i uczniami.

czytaj więcej…
 
Angażuj się, współtwórz, łącz i inwestuj w przyszłość swojego dziecka
Zaufanie, współpraca, wzajemność. Te trzy zasady pozwalają na skuteczne działanie nawet bardzo małej grupy osób, skupionych jednak wokół realizacji wspólnych celów. Zarazem budują one „kapitał” do wykorzystania w następnych działaniach. W przypadku środowisk działających w szkole kierowanie się wspomnianymi zasadami ma pozytywny wpływ na to, co osiągną w przyszłości (już w dorosłym życiu) dzieci wywodzące się z takiej szkoły.

Zanim powiemy o naukowych podstawach takiego podejścia, przyjrzyjmy się, jak teoria działa w praktyce.

czytaj więcej…
 
Poprzednia
1 2
Następna


Strona 1 z 2