Szczególna sytuacja dziecka w szkole

 

W tej części strony omawiamy problemy dzieci w szczególne sytuacji społecznej, zdrowotnej, prawnej.

 
Zdolni uczniowie - jak szkoła może wspierać ich optymalny rozwój?

W procesie edukacji szkolnej szczególna uwaga należy się każdemu uczniowi – temu, który ma trudności, ale także temu, który wykazuje się szczególnymi uzdolnieniami. Ważnym zadaniem rodziców i nauczycieli okazuje się dbałość o to, by dostrzec talenty dziecka, a następnie wspierać jego zrównoważony rozwój. Środowisko szkolne może skutecznie stymulować i motywować ucznia do rozwijania swoich zainteresowań, wspierać jego rozwój emocjonalny i społeczny, umożliwić także  udział w konkursach i projektach naukowych i wspomagać pozyskiwanie stypendiów.

czytaj więcej…
 
Jak rozpoznać, że dziecko miało kontakt z narkotykami?

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka, prawdopodobnie nie raz nurtowało Cię pytanie, czy Twoje dziecko miało kontakt z narkotykami. Z pewnością masz wiele wątpliwości dotyczących narkotyków. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na interesujące Cię zagadnienia: przeczytasz o tym, jak rozpoznać objawy zażywania narkotyków, jakie zmiany w wyglądzie lub zachowaniu dziecka występują po zażyciu konkretnego narkotyku, jak wyglądają poszczególne środki psychoaktywne oraz jakich potocznych nazw narkotyków może używać Twoje dziecko w rozmowach z rówieśnikami. Ponadto dowiesz się, gdzie szukać dalszych informacji, pomocy i wsparcia.

czytaj więcej…
 
Skreślenie ucznia z listy uczniów

Skreślenie z listy uczniów szkoły lub placówki jest najsurowszą z sankcji, których stosowanie jest przewidziane w przepisach ramowych statutów. W praktyce oznacza ono rozwiązanie stosunku administracyjnoprawnego, łączącego ucznia ze szkołą  lub placówką.

czytaj więcej…
 
Poprzednia
1 2
Następna


Strona 1 z 2