Zaproszenie na konsultacje społeczne!
Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej zapraszają rodziców, uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w ogólnopolskich konsultacjach społecznych realizowanych w ramach projektu „Szkoła Współpracy”, dotyczących propozycji zmian prawnych i organizacyjnych zwiększających współpracę pomiędzy nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i uczniami.

Konsultacje rozpoczną się pod koniec października br. i potrwają do połowy grudnia br. Odbywać będą się w 49 miejscowościach w całej Polsce. Biorąc w nich udział będzie można zgłosić swoje uwagi i pomysły, a tym samym mieć realny wpływ na pozytywną zmianę w polskich szkołach. Zebrane spostrzeżenia zostaną uwzględnione w projekcie zmiany Ustawy o systemie oświaty oraz modelach działania szkół, wzmacniających współpracę.

Podczas konsultacji będziemy dyskutować m.in. na temat:

•    zwiększenia wpływu rodziców i uczniów na decyzje dotyczące szkolnego życia,
•    pobudzenia współpracy szkół z instytucjami lokalnymi,
•    działania Rad Rodziców,
•    oczekiwań i potrzeb w stosunku do szkoły aby lepiej pełniła swoją funkcję.

Dwugodzinne spotkanie konsultacyjne będzie miało charakter swobodnej i kreatywnej dyskusji. Serdecznie zapraszamy do wspólnej debaty w sprawie przyszłości polskich szkół!

Już teraz, wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłoszenia swojego udziału w konsultacjach społecznych poprzez oficjalną stronę projektu: www.szkolawspolpracy.pl Rekrutacja potrwa do 20 października br.
 
Na stronie projektu można również zapoznać się z regulaminem oraz harmonogramem konsultacji, a także szerszymi informacjami o projekcie „Szkoła Współpracy”.